Ndërlidhjet

BAGDAD/UASHINGTON


2 ushtarë irakianë dhe 1 amerikan u vranë sot në Bagdad. Më shumë se 1.900 ushtarë janë vrarë në Irak që nga marsi i vitit 2003. Ndërkohë, aktivistët kundër luftës thanë se shpresojnë që rreth 100 000 persona do të marrin pjesë në protestën e planifikuar për sot në Uashington, kundër luftës në Irak.
XS
SM
MD
LG