Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ish polici serb Dejan Demirovic, i akuzuar për vrasjen e civilëve shqiptarë, do të kthehet në Serbi nga Kanadaja, gjatë ditëve të ardhshme, tha ministri i Serbisë dhe Malit të Zi për të drejtat e njeriut Rasim Ljajic. Ai akuzohet për përfshirje në masakrën ndaj 19 shqiptarëve, përfshirë edhe një grua dhe një fëmi, në mars të vitit 1999 në Podujevë.
XS
SM
MD
LG