Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 3 ushtarë irakianë dhe 1 civil u vranë nga shpërthimi i një veture bombë sot në Bagdad. Sipas policisë, 7 persona, në mesin e të cilëve 4 ushtarë u plagosën. Më shumë se 1.900 ushtarë janë vrarë në Irak që nga marsi i vitit 2003.
XS
SM
MD
LG