Ndërlidhjet

MOSKË


Ministrat e jashtëm të Rusisë dhe të Britanisë së Madhe në një bisedë telefonike diskutuan për programet bërthamore të Iranit. "Sergei Lavrov i ka thënë homologut Jack Straw se Moska beson që Agjencia Ndërkombëtare për Energjinë Atomike duhet të vazhdojë monitorimin e aktiviteteve bërthamore të Iranit, në mënyrë të qetë dhe të pa politizuar" njoftoi ministria e jashtme ruse.
Biseda u zhvillua në prag të takimit të sotëm të Agjencisë në Vjenë, ku diskutohet për sanksionet e mundshme kundër Iranit.
XS
SM
MD
LG