Ndërlidhjet

BAGDAD


7 persona u vranë dhe 19 u plagosën nga shpërthimi vetëvrasës në qytetin me shumicë shi-ite, Musajib. Në Irak pati sot edhe sulme të tjera. Nga incidentet tjera veçohet vrasja e 7 oficerëve të policisë dhe 2 civilëve në Bagdad. Përgjegjësinë për këtë sulm e mori Al Kaida.
XS
SM
MD
LG