Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KABUL


Këshilltari amerikan për siguri kombëtare Stephen Hadley tha se zgjedhjet parlamentare dhe komunale në Afganistan ishin "një rrëfim i suksesshëm". Ai tha se votimet ishin sinjal për vendet fqinje se demokracia dhe liria janë të mundshme. Zyrtarët për zgjedhjet në Afganistan publikuan sot rezultatet e pjesëshme të zgjedhjeve parlamentare të javës së kaluar. Rreth 6.8 milionë persona kanë dalë në votime, 43 përqind prej të cilëve janë femra.
XS
SM
MD
LG