Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Ministria e Jashtme e Sllovakisë pretendon të zgjerojë misionet diplomatike dhe të hap ambasada të reja në Lituani, Luksemburg dhe Gjeorgji, gjatë viteve të ardhshme. Në një raport të kësaj ministrie thuhet se diplomatët sllovakë do të fillojnë të veprojnë edhe në zona të krizës si Palestina, Kosova dhe Moldavia. Këto plane ka mbetur të diskutohen edhe nga qeveria.
XS
SM
MD
LG