Ndërlidhjet

KAJRO


Qëllimet e Shteteve të Bashkuara në Lindjen e Mesme janë keqkuptuar nga banorët e këtij rajoni, ka deklaruar Karen Hughes, nënsekretare amerikane e Shtetit për Diplomacinë publike .
Këto komente ajo i ka bërë në Kajro pas takimit me kryeministrin e Egjiptit, Ahmed Nazif.
Një nga këto qëllime, ka shtuar diplomatja amerikane, është që t'u jepet palestinezëve një mundësi për jetë më të mirë. Ky është udhëtimi i parë i Hughes në rajon, që nga marrja e detyrës. Ajo do vizitojë dhe Arabinë Saudite dhe Turqinë si pjesë e këtij turneu.
XS
SM
MD
LG