Ndërlidhjet

TEHERAN


Një nga grupet kryesore opozitare në Iran ka kundërshtuar politikën e qeverisë rreth programeve bërthamore duke theksuar se kjo politikë mund ta çojë Iranin para Këshillit të Sigurimit dhe sanksioneve të mundshme.
Grupi në fjalë i ka cilësuar deklaratat e presidentit Ahmadinexhad si shumë provokative.
XS
SM
MD
LG