Ndërlidhjet

MOSKË


Nga minat dhe mjetet shpërthyese gjatë 10 viteve të fundit në Çeçeni janë vrarë 641 njerëz e janë plagosur mbi 2'300 të tjerë. Këto të dhëna janë bërë të ditura përmes një raporti të zyrës së bashkërendimit të operacioneve humanitare të Kombeve të Bashkuara në Çeçeni.
Në mesin e viktimave janë dhe 125 fëmijë.
XS
SM
MD
LG