Ndërlidhjet

MADRID


18 persona janë dënuar sot nga drejtësia spanjolle të akuzuar për anëtarësi në rrjetin terrorist të Al Kaidës.
Në mesin e të dënuarve ishte dhe Imad Edin Barakat Jarkas, qytetar spanjoll me origjinë siriane, i cili u dënua me 27 vjet burg për konspiracion me autorët e sulmeve të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG