Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ratko Mlladiç duhet të arrestohet deri në nëntor ose vendi do përballet me izolim ndërkombëtar, ka deklaruar Vuk Drashkoviç, ministër i jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi.
"Kërkoj nga të ashtëquajturit patriotë që ta nxisin Mlladiçin të dorëzohet në Hagë e të mos luajë bixhoz me vendin e tij".
Drashkoviç ka shtuar se së fundi Nicholas Burns, nënsekretari amerikan i shtetit, i ka thënë se dështimi për arrestimin e Mlladiçit do të zhvleftësojë gjithçka.
XS
SM
MD
LG