Ndërlidhjet

BRIGTON


Kryeministri britanik pritet të mbajë sot një fjalim lidhur me përparësitë dhe planet e tij gjatë kohës së qëndrimit në postin e kryeministrit përfshirë reformat në institucionet publike, rritjen ekonomike dhe kujdesin shëndetësor. Fjalimi do mbahet në një konferencë të laburistëve britanikë. Blair është në pushtet që nga viti 1997 dhe majin e kaluar fitoi mandatin e tretë me rradhë.
XS
SM
MD
LG