Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 8 persona vdiqën dhe shumë të tjerë u plagosën në shpërthimin vetëvrasës në Bakuba të Irakut. Sulmi ishte drejtuar kundër qendrës për rekrutimin e forcave elite të policisë dhe sipas zyrtarëve numri i viktimave mund të rritet.
Po sot, këshilltari për siguri kombëtare Muvaffa Rubaie tha se forcat irakiane dhe amerikane, vranë dje në Bagdad një pjesëtar të rëndësishëm të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG