Ndërlidhjet

GAZË


Militantët e grupit militant palestinez Hamas morën përgjegjësinë për rrëmbimin dhe vrasjen e një koloni izraelit, trupi i të cilit u gjet dje. Ndërkohë, forcat e Izraelit arrestuan 82 militantë gjatë natës së kaluar në Bregun Perëndimor.
Ministri i Mbrojtjes Shaul Mofaz tha se ofensiva ushtarake, e filluar pas sulmeve raketore të militantëve gjatë fundjavës, do të vazhdojë.
XS
SM
MD
LG