Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri Tony Blair tha se Britania e Madhe duhet të vazhdojë të jetë aleati më i fuqishëm i Shteteve të Bashkuara. Në fjalimin që mbajti në konferencën e Partisë Laburiste, ai përjashtoi mundësinë që trupat britanike të tërhiqen së shpejti nga Iraku.
"Mënyra e ndaljes së vdekjeve të të pafajshmëve, nuk është tërheqja dhe lënia e njerëzve në mëshirën e fanatikëve religjiozë, por duhet t'u qëndrojmë pranë që të mund të vendosin për qeverinë e tyre, në mënyrë demokratike ashtu siç bëjmë ne" tha Bler.
XS
SM
MD
LG