Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Këshilltari për siguri kombëtare i Shteteve të Bashkuara, Stephen Hadley diskutoi çështjet e sigurisë me presidentin e Pakistanit Pervez Musharaf. Gjatë vizitës dy ditore, Hadley tha se aktivitetet e talebanëve në kufirin ndërmjet Pakistanit dhe Afganistanit rrezikojnë këto dy vende dhe Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG