Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan përshendeti synimin e IRA-s për arritjen e qëllimeve me mjete paqësore. Përmes një deklarate, Annan tha se të gjitha palët duhet të shfrytëzojnë këtë mundësi dhe të zbatojnë marrëveshjen e vitit 1998, për dhënien fund të konfliktit kundër sundimit britanik.
XS
SM
MD
LG