Ndërlidhjet

STRASBURG


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder u shpreh i bindur për krijimin e koalicionit të gjerë ndërmjet social- demokratëve dhe opozitës. "Gjermanisë i duhet qeveri stabile, që do të vazhdojë reformat e filluara" tha Schroeder, në fjalimin e tij në Parlamentin Evropian. Schroeder pretendon të mbetet kancelar, post të cilin e synon edhe fituesja e zgjedhjeve të fundit Angela Merkel.
XS
SM
MD
LG