Ndërlidhjet

KIEV


Policia e Ukrainës filloi ofensivën kundër personave të lidhur me administratën e ish presidentit Leonid Kuchma. Ministria e brendshme njoftoi se një industrialist i fuqishëm dhe disa bashkëpunëtorë të ish presidentit janë marrë në pyetje si dëshmitarë për disa raste kriminale, apo abuzime me pushtetin.
Ndërkaq, presidenti Viktor Youshchenko filloi të shpall emrat e ministrave në kabinetin e ri qeveritar. Kryeministri i ri Yuri Yekhanurov mori miratimin e parlamentit javën e kaluar.
XS
SM
MD
LG