Ndërlidhjet

PRISHTINË


Me shumice votash, Kuvendi i Kosoves ka miratuar sot deklaratën e presidentit Ibrahim Rugova për formimin e grupit negociator për bisedimet për statusin e Kosoves. Ndonese votimi nuk ka sjelle si rezultat votim kunder deklarates, partite opozitare e kane cilesuar kete deklarate te njeanshme te arritur pa marreveshje me spektrin tjeter politik.
Pakenaqesite e shumta te shprehura pas miratimit të deklaratës, kanë bërë që seanca të ndërpritet dhe të caktohet vazhdimi i saj për neser.
XS
SM
MD
LG