Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 6 veta e kanë humbur jetën dhe rreth 30 janë plagosur kur një sulmues vetëvrasës e hodhi veten në erë para një qendre rekrutuese të ushtrisë në qytetin Tal Afar në Irakun verior.
Ndërkohë, shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë amerikane, gjenerali Richard Myers tha se vrasja e Abu Azzam, operativit të lartë të Al Kaidës në Irak do të ketë "ca ndikim", por nuk do të jetë goditje vdekjeprurëse për rrjetin terrorist të prirë nga Abu Musab al-Zarqawi.
XS
SM
MD
LG