Ndërlidhjet

FORT HOOD/TEXAS


Ushtarja amerikane Lynndie England, është dënuar me 3 vjet burg për abuzimin e të burgosurve në burgun irakien Abu Ghraib, pasi të hënën ajo u shpall fajtore për 6 pikat e aktakuzës.
Gjatë shpalljes së vendimit, England u kërkoi falje ushtarëve të koaliconit dhe të burgosurve për rolin e saj në abuzimet e bëra.
XS
SM
MD
LG