Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një gjykatë në shtetin Teksas ka akuzuar sot anëtarin republikan të kongresit amerikan, Tom DeLay dhe dy ndihmës të tij për konspiracion në skemat financiare të fushatës. Kjo akuzë mund ta detyroj zotin DeLay që të tërhiqet nga pozita e tij e liderit të shumicës në Dhomën përfaqësuese. Një mbrojtës i kongresmenit, që është aleat kryesor i presidentit Bush, ka thënë se zoti DeLay ishte akutzuar për konspiracion kriminal.
XS
SM
MD
LG