Ndërlidhjet

PRISHTINË


Para fillimit të mbledhjes së Kuvendit të Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një protestë kundër vendimit të djeshëm të Kuvendit për miratimin e grupit negociator të Kosovës për bisedat lidhur me status dhe përgjithësisht kundër negociatave me Serbinë për statusin. Lideri i kësaj lëvizjeje, Albin Kurti ka thënë se negociatat kanë për synim kompromisin, që është në kundërsthim me aspiratat e popullit të Kosovës për liri.
XS
SM
MD
LG