Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Forcat amerikane dhe irakiane bastisën sot shtëpitë e dy zyrtarëve të organizatave të arabëve synni në Bagdad, me ç'rast bënë disa arrestime dhe konfiskuan armë. Partia islamike irakiane dhe Konferenca për njerëzit e Irakut, kundërshtuan bastisjet e zyrtarëve të tyre. Këto dy forca po zhvillojnë fushatë kundër referendumit për Kushtetutën e re.
Po sot, në Bagdad kryengritësit vranë së paku 4 persona dhe plagosën 8 të tjerë.
XS
SM
MD
LG