Ndërlidhjet

HANOI


Së paku 57 persona vdiqën në vërshimet e shkaktuara nga tajfuni Damrej, në Vietnam. Zyrtarët thanë se shumica e viktimave janë nga provinca Jen Bai. Tajfuni shkaktoi erëra me shpejtësi deri në 200 kilometra në orë dhe goditi Filipinet, Kinën jugore dhe Vietnamin.
XS
SM
MD
LG