Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kompania për kërkime në internet "Google" planifikon të bashkëpunojë me NASA-n dhe të ndërtojë një kompleks 93.000 metra katrorë, në qendrën për kërkime në Kaliforni. Shefi ekzekutiv në Google Eric Schmidt tha se dy kompanitë ndajnë dëshirën e njëjtë për t'u sjell njerëzve në mbarë botën universin e informacioneve, si për shembull imazhet nga misionet në hapsirë "Apollo".
XS
SM
MD
LG