Ndërlidhjet

TIRANË


Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Besnik Mustafaj tha se pavarësia e kushtëzuar do të ishte zgjidhja më e mirë për Kosovën. Ai tha, për agjencinë AP, se arritja e pavarësisë së plotë do të marrë kohë dhe ky proces duhet të monitorohet nga bashkësia ndërkombëtare. Mustafaj gjithashtu i bëri thirrje minoritetit serb që të jetë pjesë e bisedimeve.
XS
SM
MD
LG