Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Kosovës dënoi sulmin me armë zjarri mbi kolonelin Dejan Jankoviq, shef i Shërbimit Policor të Kosovës, në Gjilan.
"Sulmet e tilla kriminale janë një porosi e dëmshme dhe Qeveria i cilëson të papranueshme dhe në kundërshtim me angazhimet për një shoqëri të lirë e demokratike" thuhet në një komunikatë për media të qeverisë. Sulmi ndaj kolonelit Jankoviq, që ndodhi mbrëmë në afërsi të Kaçanikut, u dënua edhe nga përfaqësuesit ndërkombëtarë në Kosovë.
XS
SM
MD
LG