Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 60 persona u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën nga shpërthimi i tri veturave bombë, në qytetin me shumicë shi-ite në veri të Bagdadit. Sulmet ndodhën në afërsi të stacionit të policisë, bankës dhe tregut të gjelbërt në Balad. Ndërkohë, ushtria amerikane njoftoi për vrasjen e 5 ushtarëve në Ramadi.
XS
SM
MD
LG