Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gjenerali John Abizaid, zyrtari kryesor amerikan, përgjegjës për Lindjen e Mesme tha se Al Kaida po mundohet të sigurojë dhe të përdor armë të shkatërrimit në masë. Në një panel të Kongresit ai foli edhe për rolin e Al Kaidës në kryengritjen në Irak.
"Ndonëse Al Kaida nuk paraqet pjesën kryesore të kryengritjes, ajo është e pranishme në Irak" tha Abizaid, duke shtuar se rreziku nga Al Kaida nuk duhet nënvlerësuar.
XS
SM
MD
LG