Ndërlidhjet

VATIKAN


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq u takua sot në Vatikan me Papa Benediktin e XVI. Ai tha se shpreson që Papa do të vizitojë Serbinë së shpejti, por më parë duhet të plotësohen disa "parakushte". Ai iu referua ftesës së nevojshme nga Kisha Ortodokse Serbe.
Raportet ndërmjet Selisë së Shenjtë dhe kishës Serbe, u tendosën pasi Vatikani përkrahi ndarjen e Kroacisë nga Jugosllavia.
XS
SM
MD
LG