Ndërlidhjet

KIEV


Të mbijetuarit, zyrtarët e Ukrainës dhe liderët hebrenj bënë homazhe në Kiev, për viktimat e masakrës së nazistëve në Babi Jar. Presidenti i Ukrainës, Viktor Youshchenko tha se kjo tragjedi mbetet një kujtim i dhimbshëm. Më shumë se 33.700 hebrenjë nga Ukraina u vranë brenda disa ditësh në vitin 1941.
XS
SM
MD
LG