Ndërlidhjet

GJENEVË


Një epidemi e mundshme e gripit të shpezëve mund të shkaktojë vdekjen e rreth 150 milionë njerëzve, kanë bërë të ditur burimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Ende nuk dihet me saktësi se cilat janë mundësitë për një epidemi të tillë, derisa gjatë këtij viti rastet e këtij virusi janë shfaqur dhe në Rusi e Kazakistan.
XS
SM
MD
LG