Ndërlidhjet

KIEV


Kryeministri i Ukrainës Yuri Yekhanurov drejtoi sot mbledhjen e parë të kabinetit të ri qeveritar. Ai premtoi transparecë të qeverisë dhe u shpreh i kënaqur me vizitën e fundit në Moskë. Kontaktet e fundit me zyrtarët rusë, tha ai, kanë hapur rrugën që presidentët e këtyre shteteve të tejkalojnë pengesat në raportet dy palëshe.
XS
SM
MD
LG