Ndërlidhjet

BALI


Forcat e sigurisë në Indonezi janë vënë në gjendje të lartë gatishmërie në kryeqytetin Jakarta, nga frika e sulmeve të reja në ujdhesën Bali.
Presidenti Susilo Bambang Yodhoyono paralajmëroi se terroristët mund të planifikojnë sulme të reja në vendin me popullsi më të madhe myslimane në botë, pas sulmeve vetëvrasëse të së shtunës, që lanë 26 të vrarë dhe mbi 100 të plagosur.
XS
SM
MD
LG