Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy truproje e kanë humbur jetën në një sulm ndaj autokolonës së ministrit irakian të Naftës. Policia tha se ministri Ibrahim Bahr-al-Ulum kaloi pa pasoja.
Po sot, ushtria amerikane tha se 36 kryengritës janë vrarë gjatë fundjavës në operacionet ushtarake kundër militantëve afër kufirit të Irakut dhe Sirisë.
Në operacionin që filloi të shtunën, janë angazhuar rreth 1 mijë ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG