Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Tre palestinezë të vrarë, përfshirë një oficer policie, dhe 50 të plagosur, është bilanci i përleshjeve të armatosura mes forcave të sigurisë dhe militantëve të Hamasit.
Të dyja palët e akuzojnë njëra tjetrën për nxitjen e dhunës, e cila u shkaktua pasi policia ndaloi një automjet, në të cilin gjendej një pjesëtar i Hamasit.
XS
SM
MD
LG