Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania sot e shënon 15 vjetorin e ribashkimit të pjesës perëndimore dhe ish pjesës komuniste të vendit. Kjo ishte ngjarja kyçe që shënoi përfundimin e Luftës së Ftohtë.
Përvjetori shënohet në kohën kur vendi ende nuk ka qeveri të re dy javë pas zgjedhjeve, në të cilat Kristian-demokratët dhe Social-demokratët nuk fituan vota të mjaftueshme për të formuar qeverinë.
XS
SM
MD
LG