Ndërlidhjet

PRISHTINË


Gjenerali britanik Sir John Reith, zëvendëskomandanti suprem i NATO-s, sot viziton Kosovën, ku do takohet me kryeministrin Bajram Kosumi dhe zyrtarë të tjerë.
Aktualisht në Kosovë veprojnë 17'500 trupa në kuadër të misionit paqeruajtës të KFOR-it. Zyrtarët civilë e ushtarakë të Aleancës Veriatlantike kanë përsëritur angazhimin e tyre për të pasur situatën në kontroll derisa pritet hapja e bisedimeve për statusin.
XS
SM
MD
LG