Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ish-ministri serb i Drejtësisë, Vlladan Batiç ka ngritur aktpadi ndaj pasardhësit të tij në këtë post për shkak të arrestit pa shkak.
Batiç e akuzon ministrin aktul të Drejtësisë, Zoran Stojkoviç, për abuzim me postin dhe tejkalim të kompetencave. Batiç ka kërkuar edhe dorëheqjen e Koshtunicës nën akuzat se po organizon keqtrajtimin e kundërshtarëve politikë.
XS
SM
MD
LG