Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania shënon sot 15 vjetorin e ribashkimit, një moment kyç që shënoi dhe fundin e Luftës së Ftohtë.
Ky përvjetor vjen në një kohë kur vendi gjendet në një luftë për pushtet mes dy partive më të mëdha, asnjë nga të cilat nuk fitoi shumicën e nevojshme në zgjedhjet e 18 shtatorit për të krijuar qeverinë.
Kryetari i Kosovës Ibrahim Rugova, ka uruar kancelarin gjerman në ditën e festës kombëtare.
XS
SM
MD
LG