Ndërlidhjet

BERN


Ministria zvicërane e Drejtësisë do të ekstradojë ish ministrin rus të energjisë bërthamore, Jevgeni Adamov në Shtetet e Bashkuara dhe jo në Rusi. Si Moska dhe Uashingtoni kanë kërkuar Adamovin, i cili akuzohet për vjedhjen e 9 milionë dollarëve të cilat ishin paraparë për përmirësimin e sistemit të sigurisë në qendrat bërthamore ruse.
XS
SM
MD
LG