Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair tha se Bashkimi Evropian dëshiron "nivel të ri dhe më intensiv" të lidhjeve me Rusinë.
"Edhe një herë u bë shumë e qartë për mua, e besoj edhe për partnerët evropian, se çfarë rëndësie kanë për ardhmen ekonomike dhe sigurinë, raporet BE – Rusi" tha Blair, pas takimit të liderëve të Rusisë dhe Bashkimit Evropian, në Londër.
Presidenti rus Vladimir Putin ndërkaq, u zotua se vendi i tij do të jetë furnizues i naftës për vendet evropiane.
XS
SM
MD
LG