Ndërlidhjet

MOSKË


Shefi i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore, Mohamed ElBaradei tha se është optimist se bisedimet ndërmjet Iranit dhe Bashkimit Evropian për programet bërthamore të Teheranit, do të fillojnë brenda një muaji. Gjatë vizitës në Moskë, ai tha se Rusia po shikon mundësitë e rifillimit të bisedimeve që u ndërpren muajin e kaluar.
XS
SM
MD
LG