Ndërlidhjet

BERLIN


Partia e kancelarit gjerman Gerhard Schroeder dhe e rivales konservatore Angela Merkel filluan raundin e tretë të bisedimeve për formimin eventual të koalicionit të gjerë. Të dy forcat përkrahin hyrjen në këtë formë të koalicionit, pasi asnjëra nuk siguroi shumicën e nevojshme në zgjedhjet e 18 shtatorit. Mirëpo, të dy partitë kërkojnë postin e kancelarit.
XS
SM
MD
LG