Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënsekretari amerikan për Çështje Politike Nicholas Burns javën e ardhshme do të vizitojë Ballkanin, njoftoi Departamenti i Shtetit. Statusi final i Kosovës është "çështje e rëndësishme para nesh dhe para bashkësisë ndërkobmëtare" tha Sean McCormack, zëdhënës i Departamentit të Shtetit.
Ai tha se beson që Burns do të udhëtojë në rajon gjatë javës së ardhshme, por nuk dha detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG