Ndërlidhjet

PODGORICË


Shefi i UNMIK-ut Soren Jessen Petersen qëndroi sot për vizitë në Podogoricë, ku u takua me udhëheqësit kryesor të Malit të Zi. Ai tha se bisedimet për statusin e Kosovës do të fillojnë gjatë këtij viti dhe do të përfundojnë gjatë vitit të ardhshëm. Në fokus të vizitës ishte çështja e kthimit të të zhvendosurve në Kosovë.
XS
SM
MD
LG