Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës George Bush lavdëroi angazhimin e trupave irakiane në operacionet kundër militantëve në Irakun perëndimor.
"Isha i kënaqur të dëgjojë se 3.000 forca irakiane morën pjesë në luftime dhe u treguan shumë të mirë në punën e tyre" tha Bush, duke shtuar se ushtarët amerikanë në Irak, mund të qëndrojnë atje për "sa kohë të jetë e nevojshme".
XS
SM
MD
LG